Erzsébet királyné uralkodónk valódi ínyenc volt. Egy-egy finom fogás után – hiúságának köszönhetően – ugyan napokig képes volt koplalni, és kemény edzéseket folytatni, azonban mégsem vonta meg magától a finomabbnál finomabb falatokat! Ismerd meg Te is Sissi kedvenc fogását, melyet ma már csak “Erzsébet királyné kedvenc levese”-ként ismerünk!
Sissi királynénk méltán híres volt szépségéről és hiúságáról. Egyes leírások szerint a királyné olyannyira odafigyelt karcsúságára, alkatára, hogy naponta ellenőriztette derékbőségét fodrászával, amely ha meghaladta a 49,5 centimétert, akkor egy falatot sem volt hajlandó lenyelni. Ugyanígy ügyelt a sportolásra, a mozgásban gazdag életformára is a királyné, tehát lovagolt, sétált, sőt, tornagyakorlatokkal tette még karcsúbbá testét.
Mindezek mellett azonban Sissi az ételek szeretetét sem tagadta meg magától. Számos kedvenc fogása volt – és most ezek közül mutatunk be egyet, amelyet Sissi kedvenc leveseként ismerünk! Bár ez még nem került fel étlapunkra, Ferenc József kedvencét, a Tányérhúst már megkóstolhatod nálunk!
Ismerd meg Te is ezt a különlegességet, vagy készítsd el otthon a családnak!
Hozzávalók:
– 1 egész tyúk
– 2 sárgarépa
– 1 petrezselyemgyökér
– 1 vöröshagyma
– 1/2 karalábé
– 1/2 zellergumó
– 100 g zöldborsó
– 150 g spárga
– só, egész bors, levestészta
“A konyhakész tyúkból kiszedjük a májat, a zúzát, a szívet (ajánlatos még külön is venni belsőséget), és hideg vízben feltesszük főni.
Csak sóval ízesítjük.
Amikor felforrt, leszűrjük a habját, hozzáadjuk a belsőségeket, a megtisztított zöldségeket és a szemes borsot, majd lassú tűzön főzzük tovább.
Amikor a hús már majdnem megfőtt, beletesszük a zöldborsót és megtisztított spárgát, és főzzük tovább, amíg a hús teljesen puha nem lesz. Levesszük a tűzről, hagyjuk hűlni, leülepedni (1dl jéghideg vízzel gyorsíthatjuk a leves tisztulását), majd leszűrjük. A belsőséget és a feldarabolt leveszöldségeket porcelántálba tesszük, a külön vízben megfőzött tésztát is hozzáadjuk, s rámerjük a leszűrt levest.”
Recept: Szabó Margit – Gödöllői Királyi Szakácskönyv